Sypialnia na poddaszu - kilka dodatkowych metrów, w przyjemnej odsłonie!

Sypialnia na poddaszu - przytulna i funkcjonalna

Sypialnia na poddaszu to wymarzone rozwiązanie dla posiadaczy własnego domu. Oprócz zdobycia kilku dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni funkcjonalnej, zyskujemy również oryginalny pokój. Wystarczy dobre rozplanowanie przestrzeni i romantyczna, nowoczesna lub przytulna sypialnia gotowa! W tym celu niezbędne jest jednak wcześniejsze zagospodarowanie powierzchni użytkowej w taki sposób, aby w pełni wykorzystać całą przestrzeń. Poddasze to trudne pomieszczenie, które ze względu na występowanie skosów i licznych zakamarków, wymaga od nas niezwykłej wyobraźni, w zamian otrzymujemy jednak niebanalne wnętrze, które na stałe wpisze się jako ulubiony pokój w domu. Jak sprawić by sypialnia na poddaszu zachwycała?

Pastelowa sypialnia na poddaszu

Aranżując sypialnie na poddaszu, warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest użycie pastelowych kolorów, które ożywią każde pomieszczenie. Jako bazy, dobrze jest użyć stonowanych kolorów szarości i beżów, które w połączeniu z intensywnymi, pastelowymi kolorami, takimi jak róż, czy turkus,  stworzą klimatyczną przestrzeń. Tak skomponowany pokój, staje się nie tylko modny, ale i przyjemny, a my możemy poszaleć z elementami ozdobnymi, takimi jak poduszki, narzuty, firanki. Dodatkowo wyposażając sypialnie na poddaszu w meble, najlepiej uzupełnić ją w elementy o jednolitych kolorach, utrzymanych w stylu prowansalskiej wsi, gdzie górują biel i drewno.

Sypialnia z widokiem na niebo

Sypialnie na poddaszu, często są problematyczne w zagospodarowaniu, ze względu na skosy. Te, które pozwalają na umieszczenie łóżka pod ścianą, nie są problemem, bowiem kłopoty zaczynają się w pomieszczeniach, gdzie skosy zaczynają się od samej podłogi. W takim miejscu, nie warto rezygnować z pomysłu stworzenia niepowtarzalnej sypialni, a jedynie dokładnie przemyśleć jej design. Poddasze to miejsce, gdzie możemy zaryzykować z dużymi oknami, które nocą umożliwią podziwianie gwiazd. Wówczas wystarczy wstawić łóżko, naprzeciwko takiego okna, małą szafkę nocną i gotowe. Sypialnia idealna, do której warto wstawić także szafę, jeśli oczywiście znajdziemy ku temu miejsce. Sypialnia to miejsce, gdzie minimalizm jest wskazany, gdyż sprzyja on wypoczynkowi.

Magia poddasza - sypialnia w drewnie

Projektowanie sypialni na poddaszu, wymaga ogromnej fantazji. Specyficzne skosy wymuszają na nas zastosowanie konkretnych rozwiązań również w kwestii mebli. Decydując się jednak na jeden konkretny styl aranżacji tej przestrzeni, warto wziąć pod uwagę styl rustykalny. Choć możliwości mamy wiele to właśnie on jest najchętniej wybieranym pomysłem, przy projektowaniu poddasza.Prostota w każdym calu, która uwielbia drewno. Wypoczynek w takiej sypialni, po ciężkim dniu, powinien być prawdziwą przyjemnością. Odsłonięte belki stropowe w naturalnym kolorze, a także stonowane kolory ścian i uzupełniające pomieszczenie meble, powinny ze sobą współgrać, w taki sposób, aby stworzyć wygodne, estetyczne i przemyślane wnętrze. Styl rustykalny w sypialni na poddaszu, jest strzałem w dziesiątkę, o czym możemy przekonać się sami!

Autor

Amadeusz Klan

opis autora