Kiedy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Dobrze zaprojektowane wnętrze charakteryzuje się tym, że wszystko jest w nim dobrze przemyślane. Zawsze nim rozpocznie się pracę trzeba poszukać inspiracji, zebrać materiały i zgromadzić pomysły. Dzięki temu będzie można mówić o tym, że aranżowanie wnętrz staje się pokazaniem własnego stylu. Dom powinien do nas pasować, pokazywać nasz charakter oraz nasze pasje. Życie pośród licznych bibelotów i dekoracyjnych przedmiotów może stać się dla wielu osób podróżą do krainy fantazji. Dom właśnie może stać się naszą krainą, oazą spokoju. Jeśli więc skorzystacie z naszego biura projektowego w Krakowie, możecie liczyć na to, że to wyjątkowe wnętrze akurat u Was uda się stworzyć bez większych problemów.

Nasz usługa projektowania wnętrz jest oferowana na terenie Krakowa, ale projekty są realizowane także w formie online. To rozwiązanie jest przed wszystkim proponowane osobom, które nie mają czasu na to, by dłużej zajmować się konsultacjami albo też są z innego miejsca niż Kraków.

Projektowanie wnętrz ma swoje określone reguły, których musimy się trzymać. Dobry architekt wnętrz to przede wszystkim taki fachowiec, który będzie znał różne style projektowania wnętrz i posiada również znaczące doświadczenie a także dobry warsztat, który pozwoli na projektowanie w nietypowych przestrzeniach. Wyzwaniem może być dla niego trudne oświetlenie, interesująca forma pomieszczenia, kształt czy wysokość. Aranżacja wnętrz ma sprawić, że uda się sterować ludzką percepcją i będzie taka możliwość, by odpowiednio zagrać kolorami i światłem. Można działać tak, że samo rozmieszczenie mebli będzie takie, że zmieni wrażenie o wnętrzu z małego na znacznie większe. Można poprawić wygląd takich miejsc, których układ nie będzie najlepszy.

Trzeba pamiętać, że nie ma jednego wzoru na wnętrze doskonałe. Powinno być ono indywidualne, uwzględnić upodobania oraz tryb życia domowników. Są jednak pewne uniwersalne zasady, którymi kierować się będzie projektant wnętrz. Przy projektowaniu należy uwzględnić takie czynniki jak przestrzeń, światło, kolory, wzory czy faktury na ścianach. Oczywiście istotne są również meble. Dobrze połączone elementy będą decydować ostatecznie o estetyczne wnętrza i wpłynął na to jak będzie wyglądać samopoczucie właścicieli.

Projektujemy wnętrza indywidualne, które staną się odpowiednie do charakteru Klientów. Na pewno możemy przygotować wnętrza ponadczasowe, które zawsze będą dobrze wyglądać, ale można także wprowadzić elementy z najnowszych trendów, które sprawią, że to realizowane wnętrze będzie dużo bardziej oryginalne. Możemy wprowadzić coś innego, nieuchwytnego, coś co sprawi, że w takiej przestrzeni po prostu będziemy czuć się dobrze, będziemy mieli pełen komfort.

Dla każdego przygotowywane mogą być takie rozwiązania, które będą odpowiadać za funkcjonalność i odpowiadać będą na potrzeby klientów. Projekty wnętrz mogą mieć charakter kompleksowy tak jak projektowanie pod klucz. Dla innych osób, które nie mają czasu można zaproponować również odpowiednie projekty ekspresowe, które będą się skupiać wyłącznie na najistotniejszych rzeczach i możliwe, że dzięki również telefonicznej rozmowie będzie można te kwestie ustalać.

Profesjonalne porady projektanta wnętrz z naszego biura w Krakowie to ciekawa opcja dla pełnej usługi projektowania. To idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą zmienić swoje mieszkanie, dom czy jego część bez wykonywania remontu oraz pełnej usługi projektowej.

Projektowanie wnętrza pod klucz przebiega w czterech etapach:

W pierwszym etapie projektowania będzie trzeba przeprowadzić bardzo dokładną analizę potrzeb klientów oraz ustalić jaki będzie czas na realizację prac projektowych. Należy poznać potrzebny klientów, preferowany przez nich styl jak i też dopasować to co im będzie odpowiadać od strony estetycznej. W drugim etapie będzie wykonywać się stosowne pomiary i opracowuje się projekt funkcjonalnego wnętrza odpowiadającemu wcześniejszym ustaleniom jakie były przygotowane. Trzeci etap to wstępna dokumentacja o charakterze technicznym przeznaczona dla wykonawców a także propozycja wyposażenia wnętrz, szczegółowe propozycje elementów, które mają się pojawić razem z opisaniem kolorystyki. Już w ostatnim etapie będzie trzeba zająć się nadzorem autorskim nad realizacją. Chodzi o to, by na miejscu przekazać wykonawcom założenia i skontrolować jakość prac a także ich zgodność z projektem wnętrz.

Kiedy warto zatrudnić projektanta wnętrz w przypadku budowy domu?

Praca projektanta wnętrz kojarzyć się nam będzie z ostatnim etapem budowy domu, w zasadzie z jego wykończeniem, co ostatecznie prowadzi do odwlekania pierwszego spotkania do momentu kiedy na pewne zmiany albo rozwiązania będzie już zbyt późno. Zdecydowanie najlepszym sposobem na uniknięcie zaskoczenia na budowie będzie dobra profilaktyka. Jeśli jednak na profilaktykę będzie za późno będzie trzeba w miarę możliwości szybko reagować, by w ten sposób zminimalizować koszty przeróbek. Najlepiej do projektanta zgłosić się na etapie, gdy już jest w ręku projekt, Wtedy będzie można ewentualnie z nim konsultować wymiary i kształty pomieszczeń, będzie można do takiego projektu jakieś elementy poprawiające wprowadzać.

Powstawanie projektu to taki proces, który jakiś czas będzie trwał, szczególnie jeśli projektant będzie aranżował cały dom. Trzeba pamiętać, że wykonawcy o pewne sprawy pytają już na samym początku. Chodzi między innymi o układ instalacji czy dylatacji w posadzkach. A z drugiej strony w projekcie wnętrz te elementy umieszcza się pod koniec, dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie odpowiednio wcześnie zacząć pracować nad tym projektem. W ten sposób będzie można uniknąć kuriozalnych sytuacji w naszym wnętrzu, które sprawią, że po prostu nie będzie ono odpowiednio udane.

Jeśli chodzi o te błędy, które często się pojawiają wymienić tutaj można różne kwestie. Miedzy innymi źle rozplanowane ścianki działowe w domu. Drzwi, które będą źle umieszczone, nie będą praktycznie się otwierać. Rozmieszczenie gniazdek oraz włączników światła w zły sposób przez co będzie trzeba korzystać z przedłużaczy. Źródła światła, które są źle zaplanowane i rozmieszczone nieodpowiednio utrudnią korzystanie z wnętrza. Brak projektu wykończenia ścian i sufitów zanim wykona się tynkowanie. Pamiętajmy, że to wykończenie może wymagać różnego tynku i dlatego ten element będzie trzeba odpowiednio wcześnie sobie zaplanować. Brak projektu, który będzie brał pod uwagę to jak będzie układać się płytki na dużych powierzchniach. Jeśli tego nie będzie nie będzie wiadomo jak zająć się rozmieszczeniem dylatacji. Rozmieszczenie umywalki i stelaża pod wc bez wzięcia pod uwagę szerokości płytek co praktycznie na 100% sprawi, że pojawią się takie łączenia i docinki, które nie będą dobrze wyglądać. Malowanie ścian po raz pierwszy bez brania pod uwagę powierzchni pod tapety. To bardzo często błąd, gdy nie stosuje się odpowiedniego gruntowania ściany albo też zastosuje się jakąś gorszą jakościowo farbę lateksową jako podkładową. W ten sposób praktycznie na pewno będzie problem odchodzenia od ściany. Oczywiście to tylko część tych wpadek jakie będzie można zaliczyć w ramach prac budowlanych czy remontowych w swoim domu. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy takich prac samodzielnie do wykonania i dodatkowo nie mamy czasu czytać setki różnych blogów czy gazet o takich sprawach, by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania to wydaje się, że warto będzie odwiedzić projektanta wnętrz. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej dla nas. W Krakowie będzie można dostać kompleksową pomoc i budowa domu przebiegnie tak, że będziecie z niego zadowoleni, wszystko zostanie idealnie dopasowane.

Autor

Amadeusz Klan

opis autora